Caroline Roche put uit de herinneringen van haar lichaam en de dansen uit haar kindertijd en herontdekt de bourrée auvergnate – een traditionele volksdans die op veel Occitaanse dorpsfeesten te zien is – en transformeert deze tot een volledig eigentijdse beweging. Tussen traditie en experiment brengt Anon jogar ina bourreira – wat zich laat vertalen als ‘We gaan een bourrée spelen’ – twee talen samen: die van een danseres en die van een muzikant, een dochter en haar vader.
Ver van hun geboortestreek Cantal en op het podium ontmoeten de dans van de dochter en de cabrette van de vader – een traditioneel blaasinstrument uit de Auvergne dat lijkt op een doedelzak – elkaar in een vrije, speelse en ongeremde dialoog. Het duo doorbreekt conventies en verkent overdracht, desynchronisatie en hybridisatie. Samen verleggen ze de grenzen van de folklore om een nieuwe bourrée te creëren: levendig, vrolijk en emancipatorisch.
Anon jogar ina bourreira is een werk vol humor en zachte zelfspot, dat zich bevindt op het kruispunt van traditie en hedendaagse inventiviteit.
concept, artistieke leiding, dans en performance Caroline Roche
co-creatie, cabrettespeler, performance Jean-François Roche
dramaturgische ondersteuning Dounia Dolbec
externe blik David Ramalho
geluidsontwerp Romain de Wulf / Henrique Pizarro (afwisselend)
lichtontwerp Judith Gaillard
artistiek advies Ayelen Parolin
bouwer van cabrettes Bernard Blanc, Marcel Nigou, Serge Durin
fotografie Arthur Chevallier, Margot Brilland
met de steun van Charleroi Danse, l’INSAS, La Cambre, Bodies in Space
dank aan Les Brayauds, Charly Simon